Samochód to miejsce, w którym niewątpliwe wiele osób spędza sporo czasu. O ile regularne mycie auta z zewnątrz dla wszystkich kierowców jest czymś oczywistym, o tyle sprzątanie jego wnętrza już mniej. Podróże w czystej i odświeżonej kabinie są zdecydowanie przyjemniejsze. Ponadto również ta część pojazdu stanowi wizytówkę każdego właściciela.

Jak zatem powinno wyglądać jej czyszczenie?

 

 

Dokładne odkurzanie wnętrza

 To właśnie od tej czynność powinno rozpocząć się porządkowanie. Choć może się wydawać, że nie ma w tym nic skomplikowanego, to w rzeczywistości wiele osób zapomina o kilku newralgicznych miejscach. Poza podłogą, bagażnikiem, tapicerką oraz podsufitką trzeba zadbać także o wszelkie zakamarki – schowki w drzwiach, tylna półka, a także przestrzeń pod przednimi fotelami. W tym celu najlepiej przesunąć je maksymalnie do przodu, a następnie do tyłu. Przy elementach wykonanych z plastiku należy zachować ostrożność, aby ich nie porysować. Z kokpitu i deski rozdzielczej najbezpieczniej kurz usuwać za pomocą specjalnych miotełek. Oczywiście odkurzanie powinno obejmować także dywaniki bez względu na to, czy są gumowe, czy wykonane z materiału.

 

 

 

Usuwanie plam z tapicerki

 To zawsze najbardziej problematyczny etap podczas sprzątania samochodu. Wielu kierowców pomija go w obawie przed uszkodzeniem materiału, zwłaszcza gdy siedzenia obite są skórą. Pranie obicia ma jednak istotne znaczenie dla usunięcia nieprzyjemnego zapachu z wnętrza auta, spowodowanego zalegającymi w strukturze materiału zanieczyszczeniami. Najlepsze efekty da się uzyskać, powierzając to zadanie ekspertom w tej dziedzinie, na przykład firmie Professional Cleaning z Białegostoku. Nie trzeba się wtedy bać o nieprawidłowy dobór środków czyszczących. To także dobre rozwiązanie, jeśli nie dysponujemy wystarczającą ilością czasu, aby wykonać takie czyszczenie samodzielnie.

 

 

 

Konserwacja elementów plastikowych

 Ich odkurzenie to jednak nie wszystko, ponieważ w ten sposób nie da się usunąć tłustych plam czy zabrudzeń od butów. W tym celu trzeba także zastosować detergenty przeznaczone do czyszczenia tworzyw sztucznych w samochodach. Występują w postaci pianek lub mleczek, podobnie jak w te do impregnacji takich detali. Mają one z reguły wykończenie matowe bądź z połyskiem i skutecznie chronią kokpit oraz pozostałe komponenty przed blaknięciem na skutek promieniowania UV, jak również nadmiernym osiadaniem kurzu. Należy jednak bezwzględnie pamiętać o tym, że podczas czyszczenia auta detergentów nie nakłada się na kierownicę lub gałkę drążka skrzyni biegów. W konsekwencji mogą one stać się zbyt śliskie, a to wpłynie negatywnie na komfort prowadzenia pojazdów.

 

 www.szkolenieautodetailing.pl

www.szkolenietapicerki.pl

www.kursyczystosci.pl

 

tel: +48 888 335 025 | @: kontakt@pfc-bialystok.pl 

Copywrite by dr Adam Lach from Professional Cleaning Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.